امروز: سه شنبه، 6 مهر 1400

نساجی مدرن

nasajemodern

03/11 1400
نکاتی برای خرید و نصب پرده

اگر هدف شما از نصب پرده پوشاندن و تاريک کردن اتاق است بايد پرده های آستر دار نصب کنيد. اما اگر با نور اتاق هيچ مشکلی نداريد و پرده ها فقط حالت دکوری دارند پرده های بدون آستر نصب کنيد. مزيت آستر اين است که پرده ها را از نور آفتاب محافظت کرده و عمر آن ها را بيشتر می کند. به علاوه پرده را سنگين تر و شيک تر می کند.

همان طور که قبلا گفته شد بعضی از انواع آسترهای پرده مي توانند پرده را در مقابل نور و گرمای خورشيد محافظت کرده و به پوشش و گرمی و تاريکی آن اضافه کنند و چون پرده را سنگين تر می کنند آن را رسمی تر و گرانبها تر جلوه می دهند. اين بسيار مهم است که آستر پرده را هماهنگ با رنگ و جنس پرده انتخاب کنيد . اگر جنس پرده ضخيم است بايد آستر آن را نيز ضخيم انتخاب کرد . هم چنان که پرده نازکی مثل پارچه نخی نازک بايد با پارچه آستری نازک پلی استر پوشش شود. رنگ آستر هم بايد هماهنگ با پرده انتخاب گردد . مثلا آستر تيره رنگ پرده روشن را خراب می کند عرض پارچه آستری نيز بايد هم اندازه با عرض پرده باشد . برای تمام آسترهای پرده همانند پرده بايد ابتدا تکه هايی را که بايد به هم وصل کرد به هم دوخت . سپس براي جلوگيری از چروک پرده به فواصل مساوی لبه های ترکی را چرت زد . در پايان نيز درزها را بازکرده و اتو کرد . 

انتخاب پارچه مناسب برای آستری پرده بسيار مهم است که به شرح آنها می پردازيم . پارچه های استاندارد آستری عبارتند از :
 
اطلاعات بیشتر در خصوص آستری پرده
 

یک : پارچه کتان و يا کتان پلی استر

که معمولا برای پرده های نازک که مرتب شسته می شوند به کار می رود . اين آستری هم چنين برای پرده پنجره هايی که آفتاب تندی ندارند مناسب است و برای اتاق هايی که می خواهيد در آنها تنها باشيد بدون اينکه نور طبيعی را ازدست بدهيد مناسب است.
  
دو : کتان ساتين

اين متداولترين نوع آستری پرده است . زيرا اساسا"ضخيم تر و سنگين تر از آستر کتان و يا کتان پلی استر است . کتان ساتين يک پارچه محکم است که سطح بيرونی آن براق بوده وخاک نمی تواند بر روی آن بنشيند . پيشنهاد می شود از کتان ساتين که چروک نمی شود و در رنگ های متنوع نيز موجود است خريداری. کنید

سه : پارچه آستری با بافت متراکم :

اين پارچه آستری دارای بافت بسيار فشرده بوده و يک سطح آن به صورت مخصوصی در مرحله تکميل درست شده است که می تواند به طور کامل جلوی نور را گرفته و برای اتاق هايی که می خواهيد در تمام اوقات روز و شب تاريک باشد مناسب است . اين آستری پرده ممکن است به وسيله جلوگيری از نور طبيعی که از ميان پارچه می درخشد رنگ پارچه را نا زيبا بنماياند . اين آستری را بهتر است به صورت جدا از پرده دوخت زيرا شستشو و اتو کردن آن راحت تر انجام می گيرد


 
چهار : پارچه آستری داخلی این آستری نيز از نوع آستريهای معمولی و از جنس نخی  و کرک دار است و بين پرده و آستری اصلی قرار می گيرد . معمولا" با خود پرده و به صورت متصل به پرده دوخته شده و به آن سنگينی می دهد و در جلوگيری از نور و صدا بسيار موثر است ولی اين آستری با جلوگيری از نور طبيعی حالت اصلی پرده را از بين می برد .


 


ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود