تاریخچه گروه نساجی مدرن

تاریخچه گروه نساجی مدرن

از آنجا که دستگاه­های نساجی موجود در ایران اکثراً قدیمی هستند و دستگاه­­های با تکنولوژی روز بعلت­­های مختلف مانند تحریم کشور و ... به کشور عزیزمان ایران تحویل داده نمی­­شود تعدادی از افراد با تجربۀ کاری بالا در صنایع نساجی تصمیم گرفتند هنر، تجربه و سابقۀ خویش را در صنعت نساجی به­­کار گرفته تا بتوانند بهترین نوع پارچه­­های پرده­­ای را در بازار ایران ارائه دهند.


از آنجا که تنوع پارچه ­ها بسیار بالا می­­باشد، در گام نخست این گروه تصمیم گرفت تا توانایی خود را بر روی تولید آستری پرده متمرکز نماید. بنابراین اولین محصول این گروه که فلامنت (آستری ساده پرده) بود در تیرماه سال 1395 وارد بازار ایران گردید و توانست موفقیت خوبی را در بازار پردۀ ایران به­­دست آورد. فلامنت­­های این گروه دارای وزن  5±280 گرم می­­باشد و دارای تراکم خوبی می­­باشد. این محصول دارای جرزخور صاف بوده و تراکم بافت مناسبی دارد که این تراکم بافت باعث جذابیت بیشتر فلامنت­­های نساجی مدرن می­گردد.


در گام دوم گروه نساجی مدرن شروع به تهیه و توزیع دو محصول جدید در بازار ایران کرد. این دو محصول آستری تابیده مات و آستری تابیده براق بودند. این دو نوع آستری با وزن­­های 5±300 گرم به بازار ارائه شدند. باتوجه به فرهنگ­­های مختلف موجود در کشور ایران و وجود اقوام مختلف، استقبال متفاوتی از این دو جنس صورت گرفت. به­­صورتی که تابیده براق در بعضی از مناطق کشور فروش بسیار بالایی پیدا کرد و در بعضی مناطق دیگر کمترین فروش را (نقشۀ میزان فروش در مناطق مختلف کشور در دفتر نساجی مدرن موجود می­­باشد) همچنین آستری تابیده مات نیز دچار فروش متفاوت در مناطق گوناگون گردید. این مطلب فروش متفاوت در مناطق گوناگون باعث گردید که محصول بعدی یعنی حریر ساده شیری رنگ کاملاً مطابق با فرهنگ ایرانی ساخته شود.


حریر این مجموعه دارای شفافیت بالایی می­­باشد که این شفافیت باعث درخشندگی بیشتر حریر در شب می­­گردد و در روز نیز باعث عبور بهتر نور می­­گردد. این دو ویژگی پارچه حریر پرده ه­ای گروه نساجی مدرن باعث فروش بسیار بالای این جنس گردیده است به­­صورتی که اکثر مشتریان این نوع حریر با ثبت سفارش و پرداخت سی درصد قیمت حریر پرده­­ای در صف خرید این جنس قرار می­­گیرند.