چگونه پرده اتاق کودک را انتخاب کنیم؟


یکی دو نسل قبل خیلی از بچه ها ، اتاق اختصاصی نداشتن اصلا که بخوانپرده اتاق کودک هم داشته باشن. تعداد بچه ها زیاد بود و امکان رسیدگی به بچه ها کم.

اما امروز خانواده ها تعداد خیلی کمتری بچه دارن و همه توجه به اون یک یا دو کودک معطوف میشه. بی تردید امروزه رو دوره فرزند سالاری میشه گفت که من به شخصه خیلی موافقش نیستم. حالا بحث رو نمیخوام فلسفی کنم …

اما چیزی که همه قبول دارن اینه که انتخاب پرده و لوازم اتاق کودک همیشه خیلی جذابه و آدم رو شاد و سرحال میکنه. ذوق کردن بچه ها از داشتن یک چیز جدید خیلی دیدنیه. گرچه خود پدر و مادرها هم کم ذوق نمی کنن از خرید وسایل برای بچه های نازشون.

همیشه اولین چیزی که در سفارشپرده اتاق کودک در نظر گرفته میشه اینه که ، کودکی که برای اتاقش پرده میخواهیم دختره یا پسر ، چون خیلی ناثیر گذاره روی انتخاب طرح و رنگبندی. برای اینکه باید با بقیه لوازم اتاق کودک هماهنگ باشه.


نکته دوم اینه که اون قدر بچه نازمون کوچیک هست که هیچی نگه و بستنیش رو نوش جان کنه و بذاره ما خودمون مدل و طرح پرده رو انتخاب کنیم ، یا این که بزرگ شده و اگر دختر باشه کلی نظر داره و برای پرده اتاقش تصاویر سیندرلا و فروزن و اینجور چیزها رو میخواد و اگر پسر باشه بِن تن و دزدان دریایی کاراییب و … خلاصه انتخاب به ظاهر ساده ی پرده اتاق کودک به همین راحتی کلی پیچیده میشه.


جنس پرده اتاق نوزاد و کودک

جنس پرده اتاق کودک و نوزادنباید زیاد طریف باشه. مثلا ما یه پارچه ای داریم که بهش “جام” میگن. این بافت پارچه بسیار بسیار ظریفه و البته بیشتر برای پرده پذیرایی استفاده میشه ولی کودک نازنین شما با یک بار کشیدن اون ، میتونه حسابی پارچه رو نخ کش کنه. پس پارچه خیلی زریف استفاده نکنید و اگر میخواهید که نور صبح نوزادتون رو بیدار نکنه حتما از پارچه های ضخیتم که نور رو کمتر عبور میدن مثل ساتن ، تافته ، هازان ، مخمل و … استفاده کنید. البته می تونید از پارچه پشت پرده ای فلامنت و یا آستری پرده جهت جلوگیری از نور و روشن شدن اتاق استفاده کنید.