در انتخاب پرده به چه نکاتی توجه کنیم؟ (1)


در انتخاب پرده به چه نکاتی توجه کنیم؟ (1)

اگر خانه کوچکی دارید  :

بهتر است از پرده های به رنگ روشن و حتی الامکان پارچه های حریر هم رنگ دیوار استفاده کنید  . این که نه تنها از زیبایی خانه چیزی کم نمیکند بلکه خانه را شیک و ساده و بزرگتر نشان میدهد .علاوه بر این میتوانید به راحتی از نور گیری پنجره استفاده کنید . حتما می دانید انتخاب رنگ های روشن و وجود نور بیشتر خانه را بزرگتر و دلباز تر نشان می دهد . اگر خانه کوچکی دارید به هیچ وجه سمت پرده های مخملی ضخیم و گلدار نروید . 


اگر سقف خانه کوتاه است

اگر سقف خانه کوتاه است به جای استفاده از والان و نقش و نگار های اضافه می توانید به یک قاب چوبی ساده بالای پرده کفایت کنید … . اگر بلندی پرده بجای این که فقط اندازه پنجره ها باشد از سقف تا کف زمین باشید . با یک خطای دید باعث میشود سقف بلند تر به نظر بیاید 


اگر نور خانه کم است : 

خوب در این صورت گفتن ندارد که انتخاب شما باید به سمت پرده های توری یا حریر نازک برود چون پرده اصولا برای کم کردن نور اضافه است اگر نور کافی ندارید استفاده از پرده های ضخیم و کلفت با رنگ های تیره اصلا عاقلانه نیست .  پرده های ساده حریر یا توری خانه را بهاری و مدرن نشان می دهد . 


اگر پنجره ها چند تکه هستند : 

اگر مثلا روی یک دیوار ۲ پنجره دارید که با هم فاصله کمی دارند در دوخت پرده آن دو را یکی کنید. خانه اینطوری پر ابهت تر و بزرگتر به نظر میرسد  .

حتما شما هم دقت کرده اید پرده پنجره پذیرایی وقتی عرض زیادی داشته باشد خیلی شیک تر و با شکوه تر است تا چند پرده کوچک که جدا جدا پرده شده اند. اما اگر فاصله پنجره ها زیاد بود و ناچار به استفاده از ۲ یا چند پرده روی یک ضلع دیوار شدید بین این پنجره مناسب ترین فضا برای نصب تابلو یا دکور کردن با استفاده از سنگ های انتیک است .