توصیه‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب


توصیه‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب

از اتاق خواب‌تان خسته شده‌اید؟ می‌خواهید فضایی متفاوت در این قسمت از خانه ایجاد کنید؟ دکوراسیون اتاق خواب در راحتی و آرامش تاثیر زیادی دارد. فضای نشستن و بالش‌های اتاق خواب و خوشخواب راحت جزو نکات مهم راحتی در این اتاق هستند. برای داشتن اتاق خوابی مجلل و راحت با ما همراه باشید تا برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب نکاتی مهم را مرور کنیم.

توصیه‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب؛ قالیچه‌ای مناسب

بعد از بیدار شدن از خوابی دلچسب، هیچ‌چیز آن‌قدر آزاردهنده نیست که از رختخواب بیرون بیایید و مجبور باشید پاهایتان را روی زمینی سرد و زبر قرار دهید. حال فرض کنید که خواب‌تان هم چندان دلچسب نبوده باشد که در این صورت واویلا است. پس با انداختن قالیچه‌ای زیبا فضای اتاق خواب‌تان را زیبا و راحت کنید.

سبکی مشخص

معمولا بچه‌ها مایلند که در اصطلاح تِم خاصی برای طراحی اتاق‌شان داشته باشند. اما اغلب بزرگسالان از چنین فکری پرهیز می‌کنند و در این‌باره خجالتی هستند. بحث، بحث انتخاب طرحی مانند اسپایدرمن نیست.

معمولا بچه‌ها مایلند که در اصطلاح تِم خاصی برای طراحی اتاق‌شان داشته باشند. اما اغلب بزرگسالان از چنین فکری پرهیز می‌کنند و در این‌باره خجالتی هستند. بحث، بحث انتخاب طرحی مانند اسپایدرمن نیست.

بزرگسالان می‌توانند با انتخاب طرح‌هایی هماهنگ، سبک منحصربه‌فرد خودشان را در اتاق‌شان داشته باشند، مثلا در انتخاب پرده‌ها، روتختی، کاغذدیواری و … انتخاب‌هایی متناسب داشته باشند.

بالش‌های اتاق خواب خانه

استفاده از بالش‌های اضافی روی تخت فضا را زیبا می‌کند. اما یادتان باشد تناسب را در انتخاب تعداد این بالش‌ها در نظر بگیرید. بسته به اندازه تخت خواب می‌توانید از ۲ تا ۶ بالش‌های اتاق خواب برای تزئین استفاده کنید. نباید تعداد این بالش‌ها آنقدر زیاد باشد که قبل از خواب ۲ ساعت برای تخلیه تختخواب از بالش‌ها زمان صرف بشود.

فضای نشستن

در اتاق خواب خود حتما فضای نشستن اختصاص بدهید. یعنی چیزی به جز تختخواب، برای نشستن و کار کردن با رایانه و یا صحبت با همسر خود. بنا به اندازه اتاق صندلی یا مبلی مناسب برای فضای نشستن انتخاب کنید.

توصیه‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب ؛ ورود فناوری ممنوع

در دنیای امروز دل‌کندن از فناوری حتی موقع خواب نیز کمی سخت است اما باید قبول کنید که جای آن در اتاق مخصوص خواب نیست. وجود تلویزیون و گوشی و… در اتاق خواب باعث می‌شود که دیرتر خوابیدن و آشفتگی ذهن می‌شود. پس یادتان باشد که در طراحی اتاق سهمی به تلویزیون و لپ‌تاپ و… اختصاص ندهید.

اشیا موردعلاقه

در اتاق‌ اشیای مورد علاقه‌تان را بگذارید. چیزهای که نمی‌توانید در منزل جای خاصی برای‌شان پیدا کنید ولی دوست دارید که جلوی چشم‌تان باشد. این وسایل را روی تاقچه یا هر جای مناسب دیگری در اتاق خواب‌تان بگذارید و از دیدن‌شان انرژی بگیرید.

وجود پاتختی در کنار تختخواب یکی از بهترین امکانات در اتاق خواب است. در انتخاب پاتختی باید سلیقه‌ی شخصی خود را در نظر بگیرید. یعنی مجموعه‌ای راحت از لیوان آب، کتابی که قبل از خواب می‌خوانید و کمد کوچولویی که کنار تخت شما جا خوش می‌کند.