بهترین پرده پذیرایی


بهترین پرده پذیرایی

همیشه این نگرانی وجود داره که آیا بهترین ، شیک ترین و جدیدترینپرده پذیرایی رو انتخاب کردیم برای منزلمون؟

خبر بد اینه که در واقع چیزی به عنوانبهترین پرده پذیرایی وجود نداره. چون قاعده ی کلی در این مورد نیست. چون ممکنه یک مدل پرده ، توی یک خونه شیک ترین پرده پذیرایی به نظر بیاد در صورتی که برای یک خونه دیگه این پرده پذیراییخیلی بد باشه. در مورد تمام اقلام دکوراسیون منزل هم این موضوع صدق می کنه. شما باید مبلمان ، فرش ، لوستر ، کاغذ دیواری و … انتخاب کنید که در کنار هم یک هارمونی زیبا و چشم نواز رو ایجاد کنند پرده پذیرایی فقط یک فاکتور از زیبایی در میان تمام اقلام دکوراسیون منزله و البته بسیار تاثیر گذار.

درست مثل انتخاب لباس. یک لباس ممکنه توی تن یک نفر باعث بشه که اون شخص بدرخشه و به تن دیگری گریه کنه .پس انتخاب خیلی خیلی مهمه.


پس چطور پرده پذیرایی مناسب رو انتخاب کنیم؟

پیشنهاد اول من کمک گرفتن از طراح ، مشاور یا فروشنده ی قابل اطمینانه  ، روی کلمه قابل اطمینان دوباره تاکید می کنم چون متاسفانه ممکنه بخوان اون مدل پرده پذیراییرو که مد نظر خودشون هست به شما بفروشن به دلایل مختلف ، مثلا اینکه اون مدل سود بیشتری داره براشون یا رو دستشون مونده و کلی دلیل دیگه. شما به حرف فروشنده اعتماد می کنید و بعد از نصب پرده پذیرایی، می بینید اصلا باب میلتون نیست و دیگه چاره ای هم وجود نداره.


اما یک طراح یا مشاور خوب و قابل اطمینان میتونه کلی ایده جدید برای پرده پذیراییبه شما بده ، چون شما سالی یکبار یا چند سال یکبار پرده پذیراییمنزلتون رو عوض می کنید ، یا توی منزل اقوام و دوستانتونپرده پذیراییاونا رو دیدید ، یا اینکه در نهایت قبل از خرید تعدای عکس مدلپرده پذیراییرو هم توی اینترنت دیدید ، اما اون طراح یا مشاور محتــرم هر روز با تعدادی مراجعه کننده در ارتباطه که برای منزلشونپرده پذیرایی، پرده اتاق خواب ، پرده اتاق کودک ،پرده آشپزخانه ، … میخوان . مرتب مــدل های جدیــدپرده پذیراییرو می بینه و تعداد خیلی زیادی خونه های مختلف رو دیده و بهتره می تونه اون مدل پرده ای که انتخاب کرید رو توی پذیرایی خونه تون تجسم کنه. پس میتونه بهتر نظر بده که این مدل پرده ای که انتخاب کردید توی پذیرایی شما شیک میشه؟ یا اصلا جلوه ای داره یا نه.

مثلا به نظر خود من مدلپرده پذیراییبا قاب درشت برای خونه ای و اتاق پذیرایی با متراژ پائین اصلا مناسب نیست و پذیرایی رو خفه می کنه. ضمن اینکه باعث در هم به نظر رسیدن تمام دکوراسیون منزل میشه. اگر در پرده پذیرایی رنگ های خیلی متفاوتی استفاده کنید و به اصطلاح رنگارنگ باشند ، ممکنه بعد از مدتی چشمتون رو خسته کنه و جذابیت اولیه رو براتون نداشته باشه.


اگر امکانش رو دارید یک یا دو روز رو کامل اختصاص بدید به دیدن فروشگاه های فروش پرده یا سایت های فروش پرده . ابتدا تعداد زیادی مدل و طرح ببینید و حتما قیمت بگیرید تا انتخاب درست تری داشته باشید. این صرف کردن وقت حتما ارزشش رو داره چون خیلی می تونه هم از لحاظ قیمتپرده پذیرایی و هم انتخاب بهترین مدل پرده پذیراییبرای منزلتون بهتون کمک کنه.

در سایت های داخلیفروش پرده پذیرایی و  هم سایت های خارجی تعداد زیادی عکسپرده پذیراییوجود داره . شما با دیدن عکس هایپرده پذیراییدر این سایت ها ، با مدل های روز و جدید پرده پذیراییآشنا میشید و حتی اگر از همون سایت خرید نکنید و بخواهید از فروشگاه ها و گالری های فروش پرده در سطح شهر خرید کنید ، در عوض چشم شما با مدل های روز وشیک پرده پذیراییآشنا شده و خیلی بهتر می تونید سلیقه تون رو ارتقاء بدید وپرده پذیراییزیباتریانتخاب کنید.


اینجا لازمه باز تکرار کنم که باید از سایت و فروشنده معتبر ، خوشنام و قابل اطمینانی پرده پذیراییخرید کنید. چون تشخیص کیفیت و اصل بودنپرده پذیراییبرای شما که مصرف کننده ی معمولی پرده هستید کار بسیار دشواریه. مثل تشخیص ادوکلن اصل و تقلبی که فقط کار یک متخصص حرفه ایه ، پارچه پرده ای هم همین حالت رو دارهپرده پذیراییاصل و اورجینال و با کیفیت در اکثر موارد در طول سال های استفاده از اون تفاوتش رو رو با پرده پذیرایی تقلبی و با کیفیت پایین نشون میده و غالب اوقات تفاوت جوری نیست که با یک نگاه به اون پی ببرید.


یک نکته دیگه اینه که وقتی از دو لایه پرده برای پذیرایی استفاده می کنید ، یعتی یک پرده با پارچه نازک از جنس تور یا پرده حریر برای زیر و یک پرده با پارچه ضخیم برای رو از جنس تافته ، مخمل ، ساتن ، شانل … بهتره هر دو طرح خیلی شلوغ نداشته باشند. در واقع یکی رو فدای دیگری کنید. یا پرده ضخیم رو ساده و خلوت تر انتخاب کنید و پرده زیر رو شلوغ و یا بالعکس. در دو عکس زیر نمونه ای از این ترکیب ها درپرده پذیراییرو می تونید ببینید.


باز هم تاکید می کنم باید حواسمون باشهپرده پذیراییفقط یکی از ابزار زیبا کردن پذیراییه. نباید انقدر رنگارنگ و شلوغ باشه که جلوه مبلمان و دکوراسون منزل رو بگیره ، در واقع همه لوازم و ابزار دکوراسیون باید با هم هارمونی و هماهنگی داشته باشن و توی ذوق نزنند. مثلا در عکس زیر ببنید چطور تمام لوازم اتاق پذیرایی باپرده پذیراییدر تناسب و هماهنگی بسیار زیبا کنار هم چیده شده اند.


استفاده از آستری رو برای زیر پرده پذیراییفراموش نکنید. آستری علاوه بر اینکه جلوی نور مستقیم آفتاب رو میگیره و باعث طولانی تر شدن عمرپرده پذیراییمنزل شما میشه ، همینطور باعث میشه توی ساعات روزپرده پذیراییشما جلوه زیبایی داشته باشه و در شب البته از دیده شدن داخل منزل جلوگیری میکنه.

اگر می خواهید که چندین سالپرده پذیراییمنزلتون رو عوض نکنید ، توصیه می کنم مدل های ساده ترپرده پذیراییو همینطور دوخت ساده تر رو انتخاب کنید. چون مدل های جدید پرده پذیرایی بعد از مدت کوتاهی تغییر می کنند. قطعا به دلیل تبلیغات کارخانه های بافت پارچه پرده ای و ارائه مدل های جدید پرده ، مدلپرده پذیرایی۲۰۱۸ با مدلپرده پذیرایی۲۰۱۹ متفاوته وپرده پذیراییشما ممکنه بعد از دو ، سه سال قدیمی به نظر بیاد. به عنوان مثال حدود ۴ سال پیش پارچه ای برایپرده پذیراییبسیار محبوب شده بود که زمینه ای به نام “جام” داشت. این زمینه پارچه چیزی شبیه بهپرده پذیراییبود ولی بسیار طریف تر . البته به خاطر ظریف بودن باعث میشد که گل ها و نقش و نگار در پرده پذیرایی خودشون رو بهتر نشون بدهند و جلوه بیشتری داشته باشند. اما امروز فروش این زمینه پارچه که با نام “جام” شناخته می شد بسیار کمتر شده و پرده پذیرایییاپرده حریر پذیراییجای اون رو گرفته. یا مثلا مدل هایی که گل های آن ها به صورت ستونی از بالا تا پائین پرده پذیراییادامه داشته بسیار محبوب بودند ، ولی امروز برای پرده پذیراییبیشتر از تک قاب ها استفاده می شوند.

اما اگر از مدل ها و طرح های ساده برای پرده پذیراییاستفاده کنید. سال ها همچنان شیک و کلاسیک به نظر میرسه ، اما اگر می تونید با بودجه مناسب هر یکی دو سال پرده حداقل یکی از اتاق ها شامل پرده پذیرایی، پرده اتاق خواب،پرده اتاق کودک، پرده اشپزخانه،و … رو تعویض کنید باعث میشه دکوراسیون نو و جدید به نظر بیاد و تنوع زیبایی به فضای منزل زیبای شما میده.

این رو بدونیم تعریف ما پرده پذیراییمرتب تغییر میکنه ، چون مرتب مدل هایپرده پذیراییتغییر می کنن و مدل های جدید و شیک تر به بازار میان، پس مهمترین نکته برای انتخاب بهترین پرده پذیرایی، به روز بودن اطلاعات ما در مورد در مورد مدل های جدید پرده پذیراییه. این اطلاعات رو از اینترنت و یا بازم تاکید می کنم از مشاور مطمئن و خوب می تونید به دست بیارید.


گروه نساجی مدرن به عنوان مشاوری امین وبا سالها تجربه در زمینه تولید آستری پرده ،حریر ،فلامنت و... در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.